Ar bijību un pateicību nododu grāmatas "Gaidības un radības ar prieku" turpinājumu "Dziedinošas dzemdības", kas tapis desmit gadu garumā. Sirsnīgs paldies visiem, kas dalījās savā pieredzē un zināšanās! - 5 vecmātēm, 30 sievietēm, kas dalījās savā personiskajā pieredzē, brīnišķīgiem fotogrāfiem, māksliniekiem, maketētājiem, vārda meistariem, ikvienam, kas palīdzējis sievietēm sniedzis cieņas, mīlestības, izjūtas un arī profesionalitātes pilnu atbalstu grūtniecībā un dzemdībās.

 

Mana atmiņa ir saglabājusi dzemdību stāstus, radību fotogrāfijas un tikšanās reizes ar sievietēm, kuras dalās dzemdību pieredzē un kuras to izjutušas kā spēcinošu, prieka un mīlestības pilnu vai pat kā uzvaras gājienu. Atmiņā ir viņu acis. Mirdzošas. Reizēm it kā ne no šīs pasaules (arī šajā grāmatā šādas fotogrāfijas ir!). Tirpiņas pārskrien pār ķermeni, izdzīvojot daļiņu viņu pieredzes.

 

Viena līdz šādām dzemdībām nonākusi jau pirmajā reizē, citai ceļš bijis ilgāks. Uzklausot daudzu sieviešu stāstus par spēcinošām dzemdībām, bieži dzirdēju: “Es dziedinājos,” vai “Pieredze bija dziedinoša.” Citreiz es to vienkārši sajutu.

 

Un tā atnāca šīs grāmatas nosaukums “Dziedinošās dzemdības”, teju pēdējā grāmatas tapšanas brīdī.

Pēc šīs grāmatas izlasīšanas es jūtos drošāk, man vairs nav bail - tā man teikušas daudzas māmiņas. Grāmata "Gaidības un radības ar prieku" ir mans sirdsdarbs. Tajā sirsnīgus padomus, kā atraisīt sevī dabas dotās spējas dzemdēt, sniedz vecmātes Dina Ceple un Rudīte Brūvere, Aija Mikova, kā arī psiholoģe Irēna Kondrāte, kas pēc pirmās profesijas arī ir vecmāte.

Es to rakstīju, būdama žurnāliste, iedvesmojusies par sievietes varēšanu dzemdībās kā mamma.

LASĪT TĀLĀK

Jaunais gads atnācis ar priecīgu vēsti - grāmata "Gaidības un radības ar prieku" nokļuvusi  2012. gada lielā Latvijas grāmatu tīkla "Jānis Roze" grāmatu topa 39. vietā. Lielais paldies lasītājiem!